Åk 4-6

Vi arbetar tematiskt och ämnesövergripande under hela läsåret. Åk 4-6 har en tydlig årsplanering för större temaarbeten som ibland även involverar åk F-3 och 7-9. Temaarbeten ska bygga på elevernas nyfikenhet och skapa lust till inlärning. Eleverna involveras i planeringen, utformningen och utvärderingen.

Om du vill läsa mer om vårt arbete kan du göra det här!

Länk om sociala medier

Följ oss gärna på Instagram!

Instagram

Årskurs 4

I åk 4 är Katarina Milutinovic och Lovisa Laufke mentorer.

Årskurs 5

I åk 5 är Helén Jerneholt och Jorge Puente de Armas mentorer.

Årskurs 6

I åk 6 är Mohsen Chogolzadeh och Predrag Pavlovic mentorer. 

Vi som arbetar i åk 4-6

Katarina Milutinovic (vikarie)
Mentor i åk 4, undervisar i SO, svenska och engelska.
Email: katarina.milutinovic@tornadoskolan.se
 

Helén Jerneholt

Mentor åk 5, undervisar i svenska och engelska.
Email: helen.jerneholt@tornadoskolan.se

Mohsen Chogolzadeh
Mentor i åk 6, undervisar i matematik och NO 
Email: 
mohsen.chogolzadeh@tornadoskolan.se

Charbel Selwan
Fritidsklubben/
Fotbollsinstruktör Hammarby IF
Email: charbel.selwan@tornadoskolan.se

 

Kontakt

Lärare åk 4-6 

    08- 447 35 45  välj anknytning
    5.    Lärare åk 4-6/ Fritidsklubb     (0702973847)

Lovisa Laufke
Mentor i åk 4 , undervisar i textilslöjd i åk 3-9. 
Email: lovisa.laufke@tornadoskolan.se

Jorge Puente de Armas
Mentor i åk 5, undervisar i hem- och konsumentkunskap och spanska. 
Email:
jorge.puentedearmas@tornadoskolan.se

Predrag Pavlovic
Mentor i åk 6, undervisar i idrott i åk F-9
Emai: predrag.pavlovic@tornadoskolan.se

Yasmin Delgado (föräldraledig)
Email: yasmin.delgado@tornadoskolan.se