Åk 4-6

Vi arbetar tematiskt och ämnesövergripande under hela läsåret. Åk 4-6 har en tydlig årsplanering för större temaarbeten som ibland även involverar åk F-3 och 7-9. Temaarbeten ska bygga på elevernas nyfikenhet och skapa lust till inlärning. Eleverna involveras i planeringen, utformningen och utvärderingen.

Om du vill läsa mer om vårt arbete kan du göra det här!

Länk om sociala medier

Veckoinformation

Veckobrev inför vecka 21

 

Följ oss gärna på Instagram!

Instagram

Årskurs 4

I åk 4 är Helén Jerneholt och Ami Shelton mentorer.

Årskurs 5

I åk 5 är Mohsen Chogolzadeh och Predrag Pavlovic mentorer.

Årskurs 6

I åk 6 är Jorge Puente de Armas och Katarina Milutinovic mentorer. 

Vi som arbetar i åk 4-6

Helén Jerneholt

Mentor åk 4, undervisar i svenska i åk 4 och 5 och i engelska i åk 4, 6 och 7.
Arbetslagsledare 
Email: helen.jerneholt@tornadoskolan.se

Mohsen Chogolzadeh
Mentor i åk 5, undervisar i matematik och NO i åk 4-6
Email: 
mohsen.chogolzadeh@tornadoskolan.se

Yasmin Delgado (föräldraledig)
Email: yasmin.delgado@tornadoskolan.se
 

Charbel Selwan
Fritidsklubben/
Fotbollsinstruktör Hammarby IF
Email: charbel.selwan@tornadoskolan.se

 

Kontakt

Lärare åk 4-6 

    08- 447 35 45  välj anknytning
    5.    Lärare åk 4-6/ Fritidsklubb     (0702973847)

Ami Shelton
Mentor i åk 4, undervisar i träslöjd och bild. 
Email: ami.shelton@tornadoskolan.se

Predrag Pavlovic
Mentor i åk 5, undervisar i idrott i åk F-9
Emai: predrag.pavlovic@tornadoskolan.se

Jorge Puente de Armas
Mentor i åk 6, undervisar i hem- och konsumentkunskap och spanska. 
Email:
jorge.puentedearmas@tornadoskolan.se

Katarina Milutinovic (vikarie)
Mentor i åk 6, undervisar i svenska i åk 6 och SO i åk 4-6
Email: katarina.milutinovic@tornadoskolan.se